Jeste┼Ť tu: strona g┼é├│wna < Informacje i wydarzenia < Zimowa Olimpiada Przedszkolaka Pjongczang/Olsztyn 2018 ⁄

Informacje i wydarzenia

Zimowa Olimpiada Przedszkolaka Pjongczang/Olsztyn 2018

Przedszkolaki z grupy Krasnale i Zuchy wzi─Ö┼éy udzia┼é w Olimpiadzie Sportowej. Wraz z uczniami klasy II SP 19 w Olsztynie uczestniczy┼éy w zmaganiach sportowych. Podobnie jak w Pjongczang, my r├│wnie┼╝ rozpocz─Öli┼Ťmy zmagania od „zapalenia” olimpijskiego znicza. Nast─Öpnie wszystkie dzieci ubrane w stroje sportowe zosta┼éy podzielone na grupy odpowiadaj─ůce dyscyplinom sportowym (m. in. snowboard, curling, hokej, slalom, narty, itd.). Stanowiska z dyscyplinami obj─Öli uczniowie Gimnazjum nr 15 w Olsztynie, kt├│rzy z du┼╝─ů doz─ů cierpliwo┼Ťci i wyczucia zajmowali si─Ö m┼éodszymi kolegami („startuj─ůc” dzieci w konkurencjach oraz przydzielaj─ůc punkt za wykonane zadanie sportowe). Wszyscy bardzo si─Ö zaanga┼╝owali i by┼éo wida─ç prawdziwe emocje i wsp├│┼ézawodnictwo, ale zgodnie z zachowaniem zasady „fair play”. Po „zaci─Ötej” rywalizacji uczestnicy olimpiady otrzymali okoliczno┼Ťciowe medale i dyplomy.

Serdecznie dzi─Ökujemy uczniom Gimnazjum za pomoc przy przeprowadzeniu konkurencji sportowych!!!

Opracowały:
Magdalena Wr├│blewska