Jeste艣 tu: strona g艂贸wna < Programy Edukacyjne < Poczt贸wkowe Przedszkole ⁄

Programy Edukacyjne

Poczt贸wkowe Przedszkole

W dobie Internetu, maili, sms-贸w i portali spo艂eczno艣ciowych wysy艂anie poczt贸wek oraz list贸w powoli odchodzi w niepami臋膰. Cz臋sto zapominamy o tym jak wiele daje pisanie list贸w, kt贸re 膰wiczy cierpliwo艣膰, wyobra藕ni臋 oraz rozwija kreatywno艣膰. Listy s膮 r贸wnie偶 wspania艂膮 pami膮tk膮 na d艂ugie lata. Ka偶dy list niesie ze sob膮 jak膮艣 histori臋, ka偶dy ma dusz臋. Czytanie ich jest magicznym momentem dla odbiorc贸w. Jest to pewnego rodzaju odskocznia od zbyt prostych form dzisiejszego komunikowania si臋 i mo偶e da膰 wiele rado艣ci dzieciom czy doros艂ym.

Celem programu jest wymiana poczt贸wek i list贸w z innymi przedszkolakami na terenie ca艂ej Polski. Ide膮 wiod膮ca programu natomiast propagowanie tradycyjnego sposobu przesy艂ania informacji w formie poczt贸wek i list贸w. Cele og贸lne projektu to nawi膮zanie kontaktu z dzie膰mi z innych plac贸wek o艣wiatowych, zapoznanie z zawodami pracownik贸w poczty oraz zadaniami urz臋du pocztowego, promowanie w艂asnego regionu i przedszkola, poznawanie innych miejscowo艣ci oraz kultury i tradycji ich mieszka艅c贸w oraz prezentowanie dzia艂a艅 naszych przedszkolak贸w. Program ma r贸wnie偶 na celu wzbogacenie s艂ownika dziecka, kszta艂towanie spostrzegawczo艣ci i uwagi, doskonalenie sprawno艣ci manualnych oraz rozwijanie zdolno艣ci artystycznych.

W ramach programu wsp贸lnie pisali艣my listy, kt贸re dzieci samodzielnie podpisywa艂y. Przygotowywali艣my tak偶e kartki, adresowali艣my koperty, naklejali艣my znaczki, a gotowe listy zanosili艣my na poczt臋.

W naszym przedszkolu zawis艂a Poczt贸wkowa Mapa Polski, na kt贸rej sukcesywnie do艂膮czmy kolejne widok贸wki z pozdrowieniami z ca艂ego kraju. Pojawi艂y si臋 nawet kartki walentynkowe. Wysy艂ali艣my r贸wnie偶 kartki z okazji 艢wi膮t Wielkanocnych i takie kartki zwrotne otrzymali艣my od innych przedszkoli.

Nie mo偶emy doczeka膰 si臋 kolejnych widok贸wek!

opublikowano: 2017-04-26, © Angelika Baniukiewicz,