Jeste┼Ť tu: strona g┼é├│wna < Programy Edukacyjne < Kubusiowi Przyjaciele Natury ⁄

Programy Edukacyjne

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Nasze przedszkole bierze udzia┼é w kolejnej edycji Programu Edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, kt├│ry trwa od 22 pa┼║dziernika do 30 czerwca 2018 roku.

CELEM PROGRAMU JEST:

• a. Popularyzacja ochrony przyrody w┼Ťr├│d przedszkolak├│w, ich rodzic├│w i nauczycieli przedszkolnych.
  • b. Wzrost ┼Ťwiadomo┼Ťci w┼Ťr├│d dzieci odno┼Ťnie ochrony natury.
  • c. Uczenie dzieci kreatywnego my┼Ťlenia, samodzielno┼Ťci i podejmowania inicjatyw.

Dzieci poznaj─ů podstawowe zachowania proekologiczne, dowiedz─ů si─Ö tak┼╝e, jak dba─ç o przyrod─Ö oraz naucz─ů si─Ö zasad piel─Ögnacji ro┼Ťlin.

Dowiedz─ů si─Ö, jak wa┼╝n─ů dla zdrowia odgrywa warto┼Ťciowe sp─Ödzanie czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywno┼Ťci fizycznych, jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespo┼éowa czy gimnastyka.

W „Dzie┼ä Marchewki” przedszkolaki dowiedz─ů si─Ö, ┼╝e marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi, ale tak┼╝e, ┼╝e jest to przysmak wielu zwierz─ůt.

Ponadto dzieci poznaj─ů poj─Öcie recyklingu. Naucz─ů si─Ö rozpoznawa─ç materia┼é, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpad├│w. Dowiedz─ů si─Ö, jak wygl─ůda proces powstawania surowc├│w i przetwarzania ich.

Po zrealizowaniu wszystkich dzia┼éa┼ä przedszkole otrzyma tytu┼é „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, potwierdzony Certyfikatem, kt├│ry jest przyznawany na 1 rok.

opublikowano: 2018-02-05, © Malgorzata Czajkowska,