Jesteś tu: strona główna < Programy Edukacyjne < Kubusiowi Przyjaciele Natury ⁄

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Nasze przedszkole bierze udział w kolejnej edycji Programu Edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który trwa od 17.09.18 r. do 30.06.19 r.

CELEM PROGRAMU JEST:

  • a. Popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych.
  • b. Wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony natury.
  • c. Uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw.

Dzieci poznają podstawowe zachowania proekologiczne, dowiedzą się także, jak dbać o przyrodę oraz nauczą się zasad pielęgnacji roślin.

Dowiedzą się, jak ważną dla zdrowia odgrywa wartościowe spędzanie czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka.

W „Dzień Marchewki” przedszkolaki dowiedzą się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi, ale także, że jest to przysmak wielu zwierząt.

Ponadto dzieci poznają pojęcie recyklingu. Nauczą się rozpoznawać materiał, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów. Dowiedzą się, jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzania ich.

Po zrealizowaniu wszystkich działań przedszkole otrzyma tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, potwierdzony Certyfikatem, który jest przyznawany na 1 rok.

opublikowano: 2018-02-05, © Malgorzata Czajkowska,

dodaj komentarz

ostatnie artykuły z tego działu: